Čo je Koloidné striebro?

Koloidné striebro: priateľ vášho imunitného systému

Koloidné striebro je roztok mikroskopicky malých elektricky nabitých častíc striebra v destilovanej vode. Koloidné častice striebra dokážu zničiť vyše 1000 rôznych druhov patogénov – baktérie, vírusy, plesne a mnoho ďalších. Koloidné častice striebra svojou aktivitou bránia patogénom dýchať. Stane sa tak behom pár minút po aplikovaní koloidného striebra, bezpečne, bez vedľajších účinkov.

Koloidné striebro

Koloidné striebro

Koloidné striebro sa správa ako veľmi silné všestranné antibiotikum a tiež aj ako preventívny prípravok proti infekciám. Z vedeckých štúdií vyplýva, že účinne ničí enzým, ktorý používajú baktérie a vírusy pre ich spracovanie kyslíka. Deje sa to úplne bez narušenia biologickej rovnováhy v organizme človeka, bez poškodenia jeho enzýmov. Výsledkom pôsobenia koloidného striebra je zničenie patogénnych organizmov v tele človeka alebo v jedle a vode.

Z histórie

Koloidné striebro bolo bežne používané do roku 1938. Na konci 20.storočia vedci zistili, že najdôležitejšie tekutiny v ľudskom tele tvoria prirodzené koloidné častice. V roku 1938 však vytlačili koloidné striebro ako antibiotikum farmaceutické spoločnosti. Systematickými zmenami v zákonoch docielili zázaz používania koloidného striebra ako antibiotika a presadili používanie finančne náročnejších a zdraviu škodlivejších antibiotík, ktoré poznáme dnes. V súčasnosti sa v medicíne používa koloidné striebro len ako dezinfekčná látka pri popálaninách a povrchovým zraneniach.

Ľudia sa často pýtajú, prečo nikdy nepočuli o koloidnom striebre. Už v roku 1914 v medicínskom žurnáli Lancet, publikoval Dr.Henry Crooks štúdiu, v ktorej dokázal fenomenálne účinky koloidného striebra ako širokospektrálneho antibiotika, pričom je úplne netoxické pre ľudský organizmus. Koloidné striebro je použiteľné proti baktériám, vírom, parazitom, plesniam.

Vedecké štúdie

Dostupné vedecké štúdie pochádzajúce z U.S.A. zo 70.rokov 20.storočia, hovoria o náhodnom objave, kedy koloidné častice striebra zničili baktérie v tele človeka. V marci 1978 vyšiel vo časopice Science Digest článok, v ktorom bolo koloidné striebro označené ako najlepšie antibiotikum. Kým povolené antibiotiká dokázali zničiť 6 rôznych druhov baktérií, koloidné striebro ich dokázalo zničiť až 650 druhov. A to bez vedľajších účinkov. Navyše nevznikali nové rezistentné formy, ktoré by boli odolné voči koloidnému striebru. Mnoho doktorov označilo koloidné striebro ako najlepšie antibiotikum.

Ako to funguje?

Prítomnosť koloidného striebra v blízkosti vírov, baktérií, mikóz alebo iného jednobunkového pategénu spôsobí narušenie jeho metabolizmu spracovania kyslíka. V pribehu niekoľkých minút sa patogén zadusí a zomrie. Pričom nenaruší okolité enzýmy, ako systetické antibiotiká, ktoré zničia aj okolie.

Koloidné striebro teda nenaruší enzimatický metabolizmus viacbunkových organizmov. Je preto neškodné pre človeka, zvieratá aj rastliny.

Mnohí z vás už iste počuli o baktérii Staphylococcus Aureus – Zlatý Stafylokok, ktorý je odolný voči dnešným moderným antibiotikám. Jednobunkové mikróby nemôžu zmutovať do striebru odolných foriem, ako sa to deje pri konvenčných antibiotikách. Výskumom sa ukázalo, že koloidné striebro v organizme nereaguje na iné lieky, nie je pre organizmus toxické, nevytvára toxické zlúčeniny a má vplyv jedine na jednobunkové mikróby.

Koloidné striebro nie je liek na rakovinu, leukémiu, cukrovku, AIDS, Tuberkulózu, ale dokáže svojim účinkom – zničením mikróbov – očistiť oslabený imunitný systém. Tým priamo zvýši šancu, že imunitný systém dokáže uzdraviť organizmus. Ukázalo sa vo viacerých prípadoch, že sekundárne došlo k zlepšeniu priebehu chorôb, prípadne k ich úplnému vyliečeniu počas užívania koloidného striebra. Lekársky výskum a praktická medicína tiež ukázala, že koloidné striebro urýchluje hojenie rán a zanecháva menej zjazvené tkanivo. Koloidné striebro zabije až 95% zo 70 známych kmeňov vírusov Herpes, rovnako ako aj parazit Plasmodium berghei (Malária), tiež je účinný proti kvasinkám Aspergillus varieties, Mucor pusillus, Rhizopus nigricans, Candida albicans.

Testy na baktériach

Laboratórium Mikrobiológie a Molekulárnej biológie v U.S.A. (Dr.David A.Revelli a Dr.Ron W.Leavitt,Ph.D.) publikovali nasledovné výsledky svojho výskumu: Koloidné striebro je širokospektrálne antibiotikum, ktoré dokáže efektívne zastaviť rast a zabiť veľké množstvo baktérií. Niekoľko výsledkov z testov:

 • Staphylococcus aureus: Zápal pľúc, kožné a očné infekcie, vredy, pooperačné infekcie rany (otrava krvi), syndróm toxického šoku, meningitídy, otravy jedlom, osteomyelitída zastavené pri 2.5ppm (parts per million = mg/l), zabité pri 5ppm
 • Staphylococcus pneumoniae: Zápal pľúc, meningitída, zápal vedľajších nosových dutín, zápal stredného ucha (ušné infekcie) a pod. – zastavené pri 2.5ppm, zabité pri 5ppm,
 • Salmonella typhimurium: Otrava jedlom a črevná horúčka, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • E. coli: otrava jedlom, infekcie močových ciest, hnačky, infekcie horných dýchacích ciest a infekcie rán, zastavené a zničené pri 2.5 ppm
 • Haemophilus influenzae: Zápal stredného ucha (ušné infekcie), zápal pľúc, meningitída, infekcie hrdla (vrátane epiglotitídy u detí), hnisavé artritídy u detí, zastavené pri 1.25ppm a zničené pri 5ppm
 • Enterobacter aerogenes: infekcie močových ciest, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • Klebsiella pneumoniae: infekcie dolných dýchacích ciest a nozokomiálne infekcie (infekcie šíriace sa v nemocniciach), infekcie močových ciest, zranenia, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • Pseudomonas aeruginosa: infekcie po popálení, keratitída, zápal pľúc, meningitída, nozokomiálne infekcie, infekcie močových ciest a pod, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus pyogenes: kožné infekcie, infekcie horných dýchacích ciest (hrdlo), nemocničné infekcie, šarlach, atď, zastavené a zničené pri 1.25ppm
 • Staphylococcus faecalis: infekcie močových ciest, endokarditídy a infekcie rán, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus mutans: hlavná príčina zubného plaku a zubného kazu, zastavené a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus Gordon: zubný kaz, infekcie srdcových chlopní, zastavené a zničené pri 5ppm

Čo je to koloid a čo je koloidné striebro?

Koloid je zlúčenina zložená z atómov (iónov), ktorá sa nachádza v tekutom roztoku. Všetko živé je v koloidnom stave. Väčšina liekov je v kryštalickom stave a preto sa musí najskôr dostať do koloidného stavu, až potom môže aktívne pôsobiť.

Správne vyrobené koloidné striebro je kvapalina (destilovaná voda), ktorá obsahuje nanočastice striebra vo forme koloidu a iónov. Veľkosť účinného koloidu je 1-10nm, množstvo striebra od 10 – 60 mg/l (10 – 60 ppm).

Kvalita koloidného striebra je priamo závislá od čistoty použitého striebra k výrobe koloidu. Odporučená čistota 99.999%, prijateľná 99.99%. Ďalej závisí od kvality destilovanej vody, ktorá musí spĺňať prísne kritériá.

Uskladnenie koloidného striebra

Uskladnenie je možné len v sklenenej alebo plastovej nádobe, v tme. Koloidné striebro nesmie prísť do styku s kovom – nemiešajte a nedávkujte kovovou lyžicou. Tiež nesmie byť umiestnené v blízkosti pôsobenia elektro-magnetického poľa elektrospotrebičov (mikrovlnnka, chladnička, televízor, atď.).

Čo urobí organizmus s koloidným striebrom?

Pri orálnom užití koloidného striebra, je absorbované cez žalúdok do krvného obehu a transportované do buniek. Koloidné striebro je vylúčené po niekoľkých dňoch cez obličky, lymfatickým systémom a črevami. Pri častom styku s nebezpečnými baktériami sa odporúča denné užívanie koloidného striebra ako preventívna ochrana. V prípadoch popálanín koloidné striebro urýchluje hojenie, znižuje možné zjazvenie a zabraňuje vzniku infekcie v rane.

Použitie koloidného striebra

 • orálne
 • výplach nosa, očí, uší
 • kloktanie
 • potieranie kože, rán vatou
 • zvieratá – dezinfekcia rán, vytieranie očí, orálne
 • rastliny – sprejovanie proti plesniam
 • čistenie zdrojov pitnej vody – naliať priamo do studne

8 Responses to Čo je Koloidné striebro?

 1. leko says:

  prosimta mas tam kopec nezmyslov, ked uz davas na net nejake informacie tak si to niekde over. Napisat, ze koloidne striebro je roztok mozes, ale je to hlupost. Koloidne striebro je disperzia a jeho ucinnost je v podstate zavisli od mnozstva ionov ktore sa vylucia z tejto disperzie.

 2. kolonoidne striebro says:

  Dobry den,chcem sa opytat,asi tyzden uzivam kol.striebro 20pp,1 caj.lyzicku denne.Po 5 dni mi strieborna retiazka,ktoru nosim na sebe niekolko rokov uplne zaoxidovala-scernela!……preco?

 3. vagina says:

  chcem vediet ci sa moze aplikovat do vaginy na mykozy a zapal vaginy ,pali,stipe a boli ma je zapalena az krvave pasy dakujem

  • rada says:

   Koloidné striebro je taktiež možné aplikovať na ochorenia pohlavných orgánov a to výplachmi, sprejmi. Doporučujem k. striebro v tomto prípade minimálne s 20 ppm. Lehota spotreby od výroby KS sa na orálne použitie doporučuje do 30 dní.
   Na vonkajšie použite /tento prípad/ do 90 dní.

  • doctor says:

   áno,veľmi dobre to učinkuje…

 4. I have to say that for the UGG Boots http://www.monclerjacketsells.us/ of hours i have been hooked by the http://www.louisvuittonsale365.com/ http://www.coachstoreoutletus.com/ on this Canada Goose Jackets. Keep up the Michael Kors Outlet work.

 5. Re: says:

  zdravim, naozaj koloidne striebro pomaha, mam to z vlastnej skusenosti . Objednala som ho z netu http://www.koloidne-striebro.wz.cz a uzivala som ho na do usi a tiez na kozne problemy, a mozem povedat je to ovela lepsie ako nejake ine pripravky. preto odporucam ho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>